Obsah

Instruktor

Získání kvalifikace instruktora SLZ - ULLa je dané osnovouu LAA ČR  - UL3.

Kvalifikace instruktora Ultralehkých letadel poskytuje možnost opravdovým leteckým nadšencům létat hodně, za různých meteorologických podmínek s různými typy UL letadel a to i když nechtějí. Je to také také jediná možnost výdělečného létání v této kategorii. Jestliže to chcete dělat pro to druhé tak to není dobrý nápad - rada dlouholetého instruktora.

Výcvik instruktora ULLa provádíme pouze pro držitele jiných druhů pilotních průkazů s doložkou instruktora na které se vztahuje úleva dle UL3 - 13

Pilot letounů nebo obchodní pilot, dopravní pilot, vojenský pilot, pilot motorových a ultralehkých motorových kluzáků s oprávněním instruktora může získat kvalifikaci instruktora ULL formou přeškolení na ULLa po absolvování osnovy výcviku instruktora. Výcvik nemusí být prováděn v instruktorském kurzu, ale jednotlivým inspektorem.

Rozsah výcviku - UL3 / 7

Teoretiká příprava - rozdíl mezi uchazečovým oprávněním a UL  - zdrama.

Dvojí: 3 hod 40 min / 32 vzletů
Sólo:  1 hod 20 min /  9 vzletů (uchazeč vykonává v rámci výuky instruktorskou činnost)

Ceník

Typ Hodin Cena/hod Letů  Cena celkem
Kitfox IV 5h 1 875 Kč 41 9 717 Kč
P220ULR KOALA 5h 2 000 Kč 41 10 342 Kč
EV 97 EUROSTAR 5h 2 117 Kč 41 10 926 Kč

Z důvodu udržení příznivých hodinových cen je cena rozdělena na cenu za hodinu letu daného typu a cenu za přistání. Cena za každé přistání je 8,33 Kč. Tato skladba ceny vyjadřuje pravdivě amortizaci letounu při provozu.
Uvedené ceny výcviků jsou pro odlétání úlohy na minimech stanovených osnovou. V případě překročení minim se cena navýší o hodiny a vzlety nalétané nad toto minimum.

Výcviky a kvalifikace